ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Blog

Melox hledá domov

Melox hledá domov

Sporťák Melox hledá domov.
Dostali jsme prosbu o pomoc pro cca dvou letého křížence Staforda, který dle místních obyvatel často vyje, knučí a naříká z domu nepřizpůsobivých občanů, který nemá z větší části okna. Místní si mysleli, že ho majitele buď zavírají, nebo někam odjeli a nechali samotného.. Varianta A byla správná...
Aby se zbytečně nevolala policie, požádala jsem, aby se šli zeptat proč pes denně naříká a zjistili tak jestli je někdo doma a pokud ano dala jsem instrukce, aby zkusili psa získat, že ho hned vezmeme.
Byl to osud. Pes si doslova přivolal pomoc. Majitelé zrovna řešili stěhování a psa už samozřejmě nechtěli, neměli k němu vztah i proto ho zavírali zvlášť v nefunkční koupelně u domu, kde bylo vybité okno, takže uvnitř byla zima jako venku. Pes dle slov ženy, která tam šla se krčil za pračkou mezi špinavými hadrami a třepal se zimou. Původní majitelka ho nadšeně předala paní bez jakýchkoliv emocí s tím, že stejně neví kam by ho dali.
Možná by dopadl jako předchozí pes v tomto domě. Opět nepřizpůsobiví občané se odstěhovali a psa zavřeli do kůlny.
Další nájemníci pak po měsíci našli mrtvolu psa v dané kulně. Prostě otřesné co lidé dokážou.
Přitom stačí dát inzerát nebo požádat o pomoc nějaké spolky, nebo psa raději nechat u obchodu, kde mu někdo pomůže!
Hned jsme si pro něj jeli, smutné zjištění bylo, když nám oznámili, že mají psa z útulku ve Vyškově. Nepochopitelné!
V tomto případě bylo více než jisté, že je pes jen image a nebudou schopní se ani postarat ani vychovávat tak silného psa.
Melox ale i díky špatným zkušenostem s lidmi nezanevřel na člověka. Z počátku se hodně bál kontaktu s rukou, ale teď už je na tom dobře, vítá, těší se na venčení - už začíná chápat, že tahat na vodítku je nežádoucí. Je to vděčný a aktivní mladý pes, který potřebuje pohyb a správné vedení i hranice. Na psy a feny nereaguje útočně, chce si hrát.
Kočky nezná, zatím ho zkoušíme, ale lovit je nemá zájem. Děti se dle sousedů k němu dobře nechovali, takže k malým určitě raději ne. Spíše ty od 10 výš.
Pro Meloxe chceme najít zodpovědné lidi, kteří se ho nebudou chtít už nikdy zbavit, ideální by byl dům se zahradou a lítačky ve dveřích, aby mohl ven i dovnitř.
Na svých lidech doslova visí, kdyby mohl být s pánečkem nebo paničkou i v práci byl by ten nejšťastnější pes pod sluncem. V žádném případě ho nedáme nikomu jako psa ven k boudě.
Zájemci pište odkud jste a co můžete nabídnout Meloxovi na tel číslo 773797617

Fotogalerie