ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Blog

Smutný příběh se šťastným koncem

Smutný příběh se šťastným koncem

Smutný příběh se šťastným koncem... Dostali jsme prosbu o pomoc pro pejska na řetězu v zahradách. Oznamovatelé ani já jsme nevěděli jestli jde o psa nebo fenku. Začala jsem několik dní chodit k zahradě v domění, že potkám majitele, bohužel... Proto jsem nechala vzkaz na bráně. Ozval se mi. Už po tel rozhovoru mi bylo jasné, že k fence nemá a nikdy neměl vztah. Pořídil si ji z místního útulku jen na hlídání zahrady a teď už je ji prý asi 11 let takže už ji nechá '' chcipnout tam'' jeho slova a pak už bude mít k zahradě elektřinu takže si nemusí psa pořizovat dá si tam kameru..Ale jinak nechápal co řeším fena prý je tam šťastná a nic ji nechybí, denně ho vidí když donese žrádlo.
Očkovací průkaz samozřejmě neměl, na dotazy očkování nebo čipovaní odpověděl, že je jen na zahradě tak myslel že nemusí mít, klasika... Samozřejmě nejdřív tvrdil že chodí pravidelně ven na procházky, ale když jsem ho pak požádala, aby mi ukázal vodítko a obojek náhubek neměl nic jen ten řetěz. A vlastně ji mnohdy ani na tu zahradu nepustil, aby nemusel sbírat exkrementy všude. Takže jednou denně přes zimní období kontakt s člověkem 10minut, když donesl vodu a krmení.
Vysvětlila jsem mu, že podmínky, které feně nabídl jsou otřesné a nedůstojné a přesvědčila jsem ho aby nám fenu daroval. Nakonec souhlasil. Sám nebyl schopný mi ji dát bez řetězu kolem krku protože matky byly zarezlé a nešly povolit až u nás kleštěmi.
Při veterinární prohlídce jsme ji bohužel našli útvar na krku a dost rozsáhlé útvary na mléčné liště které zasahovaly na obě lišty... Domluvila se ovariohysterektomie a mastektomie na nejbližší termín.
Opět velké díky MVDr. Jitce Tesaříkové a jejímu týmu za perfektní práci. Desie to zvládla. Po zákroku byla ještě na antibioticích a hodně jsme ji museli přemlouvat k pití i jídlu, ale konečně se z toho dostává, vrací se ji dobrá nálada, chuť k jídlu i pohybu a jizva se pěkně hojí.
Desie je neskutečně vděčná, vitální, klidná a učenlivá fenka. Zasloužila by si konečně rodinu, kde dožije doma v teple a bude mít denně procházky. Snese se i s psími kluky v její velikosti, ale je hodně žárlivá... a fenky ve společné domácnosti určitě neakceptuje. Takže ideálně jedináček. Venku na vodítku si nevšímá nikoho. Má už 100% hygienické návyky.
Má ráda děti, ideálně od 8 let výš, aby měla víc klid. Celkově je nekonfliktní a nenáročná. Skvělá společnice pro aktivní seniory, ale i mladou rodinu. Je čipovaná, očkovaná a zdravá jen trochu nahluchlá, ale vnimavá.
Desie je středního vzrůstu s váhou 21 kg nachází se u nás v psím domově Pod křídly anděla Spolku Zastavme Utrpení v Žerotině u Olomouce.
Zájemci prosím pouze pište sms na 604310280 odkud jste? Jaké máte zkušenosti a podmínky pro fenku... Jak budu mít chvilku ozvu se. Děkuji
Ti, kteří by nám chtěli pomoci s úhradou faktur za léčbu a operaci fenky, můžete libovolnou částku poslat na transparentni účet našeho spolku vedený u Fio banky 2501307114 /2010 do zprávy pro příjemce napište Desie. Děkujeme
Velké poděkování patří oznamovatelům, kterým nebyl osud fenky lhostejný...

Fotogalerie