ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Adopce

Vzhledem k tomu, že jsou u nás psi a kočky převážně zachránění, snažíme se jim jejich špatnou část života kompenzovat individuální péčí, láskou, kvalitním krmivem, dostatečným pohybem i odpovídajícím prostředím.
Psy vnímáme jako společníky pro život, ne živý alarm na dvůr, areál firmy nebo do kotce. Proto si zájemce pečlivě vybíráme a zajímá nás vše podstatné, abychom dobře zvolili psa do dané rodiny a ani jedna strana pak netrpěla. Proto prosím odpovídejte na dotazy pravdivě. Psy si do adopcí vozíme, abychom viděli, kde zvíře bude, a že je pro něj vše přichystáno – cestu pak proplácí adoptující.
Dospělé psy i kočky předáváme do adopcí očkované, čipované a kastrované. Pokud jde o štěňata nebo koťata, požadujeme písemný příslib kastrace, a to: pes v jednom roce, fena po prvním hárání (věk 7–8  měsíců), kočky v 5 měsících, kocouři pak v 6 měsících. Do doby splnění této podmínky je zvíře pouze v opatrování a do adopce přechází až po zaslání potvrzení od veterináře + zaslání fotografií psa nebo kočky po zákroku. Bez souhlasu s touto podmínkou je u nás adopce nemožná.
Finanční příspěvek za adopci je individuální, jde o částečný podíl na nákladech za očkování, čipování, kastraci, nebo léčbu. Výhodou u nás je, že pokud máte děti, jiné psy nebo zvířata, je možné vzít si psa nebo kočku na tzv. ,,Zkouškové období", kdy se zjistí, zdali je do vaší rodiny zvíře od nás vhodné. S opatrovníky zůstáváme dál v kontaktu a jsme ochotní podat radu nebo převzít zvíře zpět, pokud dojde k vážným důvodům, kdy není možné se o zvíře dál starat.

Jaké informace si mám připravit než budu volat kvůli adopci: 
1) Kdo jsem – dospělý pracující, rodina s dětmi, rodina bez dětí, mladý pár, senior apod. 
2) moje časové možnosti –  od kdy do kdy pracuji (jak dlouho bude pes sám doma)
3) kde bude pes bydlet – v bytě, v domě se zahradou, pouze na zahradě bez přístupu do domu
4) jestli mám další zvířata –  pes/fena, kočka, papoušek apod.
5) odkud pocházím
6) o jakého psa mám zájem (malé plemeno do 6 kilo, velký pes, štěně, pes senior, pes/fena apod.)

Preferujeme jako první kontakt posláním SMS – usnadníte to a urychlíte nám i vám. SMS pošlete na telefonní číslo: +420 773 797 617, uveďte informace o vás a vyčkejte až se vám z domova ozveme zpátky. Pokud nezvedneme telefon je to z toho důvodu, že řešíme akutní případy a bohužel to nemůžeme vzít. Po vyřešení situace se vám určitě ozveme zpátky, ale pomůže nám, když už o vás budeme něco vědět, tedy nám do SMS napište všechno potřebné. 
Příklad SMS: Josef Novotný, 39 let, rodina, dvě děti 6 a 9 let, aktivní, pracuji od 7 do 14, bydlíme v bytě 3+1 v Ostravě v centru, další zvířata doma nemáme, malé plemeno do 8 kg, mobil: 7777222333. 

Související stránky